BIP

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Akademia Małych Pisarzy
Koniec Akademii Małych Pisarzy
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Szkolenie dla nauczycieli
Zapraszamy na szkolenie jak tworzyć bajkę
redaktor

redaktor

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
sobota, 15 kwiecień 2017 16:24

Warsztaty literackie w ECS

termin | poniedziałki
pierwsze spotkanie | 24 kwietnia, poniedziałek, godz. 17
miejsce | ECS, sala warsztatowa nr 4 (III piętro)
wstęp | zapisy → e-mail: //Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. /  tel.: 535 004 069
liczba uczestników | 12 osób
 
Czy nastolatki lubią wiersze? Odpowiedzi na to pytanie będą szukać gimnazjaliści i licealiści z Gdańska. Podczas cyklu zajęć artystycznych wspólnie z trenerkami: Aliną Wiśniewską oraz Leną Lewalską młodzież przygotuje książkę z impresjami na temat Gdańska i młodzieży. Punktem wyjścia będą rozmowy o sprawach ważnych dla tego pokolenia, a także twórczości sławnych gdańszczan: Güntera Grassa, Daniela Chodowieckiego i Hansa Memlinga. Realizatorem projektu jest Gdańska Fundacja Terapii i Rozwoju, która swoją siedzibę ma na III piętrze Europejskiego Centrum Solidarności. Warsztaty są bezpłatne, a projekt finnasuje Gmina Gdańsk.
Zapraszamy. 
poniedziałek, 20 luty 2017 13:26

Rozlicz z nimi PIT

Zachęcamy do rozliczenia PIT na naszej stronie internetowej ( lewa część strony ). Jest to okazja do przekazania naszej organizacji 1 procenta swojego podatku. Pieniadze zostaną przeznaczone na działania kierowane do dzieci i młodzieży - poprawiające ich psychiczne funkcjonowanie oraz rozwój kreatywnego potencjału. Z góry dziękujemy za zainteresowanie naszymi działaniami.

Link do PIT

 https://www.pitax.pl/krs/0000338904?amputm_source=opp_0000338904&utm_medium=pitax-przekaz-1-procent-d-750x100.jpg&utmcampaign=OPPSitePrzekaz1procent

poniedziałek, 20 luty 2017 12:52

Terapeutyczne koty

Nasza Fundacja z chęcią podejmuje współpracę z ośrodkami edukacyjno-kulturalnymi, stowarzyszeniami, innymi fundacjami, jak i osobami prywatnymi. Celem tej współpracy jest wymiana doświadczeń, wzajemne inspirowanie się do dalszego działania oraz podejmowanie nowych inicjatyw na rzecz dzieci i młodzieży .
Wychodząc z tych założeń podjęliśmy współpracę z Fantasmagorią*pl, firmą zajmującą się felinoterapią oraz promowaniem terapii z kotem. Hodowla Fantasmagoria*pl posiada certyfikat hodowli felinoterapeutycznej, mającej kwalifikacje do przygotowywania kotów-terapeutów, wspomagających terapię dysfunkcji psychicznych jak i fizycznych u osób z kłopotami.
Gorąco zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej hodowli
www.devon-syberyjczyk.pl"

poniedziałek, 20 luty 2017 10:54

Współpraca z PITax

W tym roku zbierając 1 procent współpracuyjemy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.

 

niedziela, 06 listopad 2016 19:24

Łóżko dla Andrzeja

Zbiórka pieniędzy dla Andrzeja Grncarka za pośrednictwem portalu siepomaga.pl zakończyła się sukcesem. Pan Andrzej ma już nowe, wielofunkcyjne łóżko.

Fundusze były zbierane przez kilka miesięcy, dziękujemy serdecznie wszystkim pomagaczom, którzy zechcieli podzielić się z panem Andzrejem, który po przebytym udarze od 6 lat jest przykuty do łóżka. Żeby jego stan mógł się poprawić potrzebny był zakup łóżka, które można pionizować.

- Przekładanie Andrzeja do nowego łózka odbyło sie niemal uroczyście - opowiada Hanna Garncarek, żona pana Andzreja, która od wielu lat z pełnym oddaniem zajmuje się chorym mężem. - Była rodzina i sąsiedzi, na których zawsze mogę liczyć.

Zakup był możliwy dzieki dobrej współpracy z Fundacją Siepomaga. Dziękujemy serdecznie.

Awi

środa, 07 wrzesień 2016 12:13

Szkoła dla rodziców

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Szkoły dla rodziców. Zajęcia rozpoczynają się 2 października o godz. 9 i potrwają do listopada. Zapraszamy osoby, które mają problemy wychowawcze, chcą lepiej rozumieć własne dzieci i swoje emocje. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu na terenie Europejskiego Centrum Solidarności. Są bezpłatne. Dla swoich mieszkańców finansuje je Gmina Gdańsk. Zapisy na cykl spotkań przyjmuje psycholog Agnieszka Janczuk tel. 503 367 789. Liczba miejsc jak co roku, ograniczona.

Plakat w załączeniu.

Zajęcia rozpoczynają się 02.10.2016 (niedziela) o godzinie 9.00

AWi

Przedstawiamy nasz kolejny filmy. Pierwszy film pokazujące Warsztaty Tworzenia Opowieści został zrealizowany dwa lata temu. Teraz przedstawiamy kolejny dokument. Kamera reżysera Mateusza Kołduna odwiedziła kilka szkół, w których dzieci pisały książki. Bardzo podobnie wygladało to też w innych miejscowościach. A działaliśmy jak zwykle na terenie szkół podstawowych położonych w okolicach Trójmiasta m.in. Niestępowie, Przodkowie, Żukowie, Przyjaźni, Glinczu, Baninie, Miszewie, Borczu, Różynach, Cedrach Wielkich i Wocławach. Z zajęć skorzystało prawie 600 dzieci z klas I - III.


niedziela, 24 styczeń 2016 15:44

Stefan i Kryształowa Iskra

Słuchowisko pt. Stefan i Kryształowa Iskra jest gotowe. Przygotowanie tego małego dziełka trwało wiele miesięcy.

Zaczęło się od Warsztatów Tworzenia Opowieści prowadzonych przez Lenę Lewalską, która wspólnie z całą klasą III Szkoły Podstawowej w Cedrach Wielkich stworzyła opowieść o wężu Stefanie i jego żonie Iskierce. Później na tej podstawie powstał scenariusz słuchowiska. Dzieci ćwiczyły swoje role przez wiele tygodni, a na koniec pojechały do studia nagraniowego Radia Gdańsk. Tam pod troskliwym okiem i uchem Jacka Puchalskiego uczniowie nagrali swoje kwestie. Szczęśliwym trafem dostaliśmy w prezencie wspaniałą muzykę do tego słuchowiska, a wtedy w rękach realizatora niepozorna opowieść zamieniła się we wspaniałe słuchowisko.

Zapraszamy do słuchania

Muzyka - Piotr Jan Ulatowski.

niedziela, 01 listopad 2015 23:04

Poezja w Bojanie

O ścinaniu drzewa, o cukierniku piekącym pachnące ciastka, o płaczącym grabarzu - to tytułu niektórych wierszy napisanych przez nastolatków z Bojana, biorących udział w warsztatch literackich. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek od godz. 14.15 na terenie Biblioteki Publicznej w Bojanie. Spotkania zakończą się wydaniem tomiku wierszy, zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby popróbowac swoich sił w dziedzinie poezji.

Wiersze publikujemy również na naszych stronach na facebooku, Zapraszamy.

 

Gdańska Fundacja Terapii i Rozwoju zaprasza na bezpłatne szkolenie dla osób, które chcą pracować z osobami niepełnosprawnymi ( wolontariusze, opiekunowie, członkowie rodzin )

Ze szkolenia mogą skorzystać mieszkańcy Gdańska

Termin: 14 – 15 listopad w godz. 10.30. – 16. 30

Miejsce: Gdańsk Główny, budynek Europejskiego Centrum Solidarności

pl. Solidarności 1      III piętro sala nr 4

W programie:

1. Techniki arteterapii pomocne w pracy z osobą niepełnosprawną

Przedstawienie metody 3 Magiczne Worki służącej m.in. rozwojowi kreatywnego myślenia oraz emocjonalnemu rozwojowi.

Nauka zabaw służących zwiększaniu poczucia bezpieczeństwa w grupie.

Problemy emocjonalne dzieci z niepełnosprawnością i proste sposoby radzenia sobie z tym.

2. Zasady pierwszego kontaktu z osobą z niepełnosprawnością.

Pogłębienie umiejętności pomocy osobie niepełnosprawnej w jej codziennym funkcjonowaniu.

Podstawy skutecznej komunikacji, znaczenie komunikacji niewerbalnej.

Jak efektywnie pomagać i dbać o swoje zdrowie - opieka nad osobą niepełnosprawną pod kątem zminimalizowania powikłań.

3. Techniki relaksacyjne, zadbanie o komfort psychiczny wolontariusza, rodzica w trudnej sytuacji emocjonalnej.

Szkolenie poprowadzą: ( Alina Wiśniewska – arteterapeutka, psychoterapeutka, Mirella Kozakiewicz – fizjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem, Lena Lewalska psycholog ). Podczas szkolenia przekazywana będzie zarówno wiedza teoretyczna, jak i ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo do dnia 12 listopada o zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń oraz motywacja osoby zgłaszającej się. Ilość miejsc ograniczona!

Wypełnioną ankietę zgłoszeniową prosimy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

«startpoprz.12345678910nast.koniec»
Strona 1 z 26