BIP

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Akademia Małych Pisarzy
Koniec Akademii Małych Pisarzy
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Szkolenie dla nauczycieli
Zapraszamy na szkolenie jak tworzyć bajkę
niedziela, 09 luty 2020 20:01

Wierszowane nastolatki

Niestety notoryczny brak czasu sprawia, że znacznie częściej informujemy o naszych działaniach na naszej FB stronach.

https://www.facebook.com/search/top/?q=Warsztaty%20literackie%20ecs

https://www.facebook.com/Gda%C5%84ska-Fundacja-Terapii-i-Rozwoju-186061164761805/

Tam też kilka razy informowaliśmy o warsztatach literackich dla młodzieży, które prowadziliśmy na terenie Europejskiego Centrum Solidarności. Efektem tych działań było wydanie kilka niesamowitych tomików poezji. Młodzież nie tylko pisała, ala oprawiała ksiązkę wybranymi przez siebie grafikami. Serdecznie im gratulujemy.

Bardzo żałujemy, że bardzo żmudny proces zdobywania funduszy na ten cel, nieustannie rwie tę działania. Cieszymy się jednak z tego co jednak udaje się zrobić.

niedziela, 09 luty 2020 19:49

Siedziba fundacji

Po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni zaufaniem władz Gdańskiego Centrum Solidarności. Fundacja GFTR podpisała właśnie umowę na kolejny okres użytkowania biura w budynku ECS w Gdańsku. Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie. W dalszym ciągu będziemy wspierać młodzież w poszukiwaniu ich indywidualnego wyrazu organizując różne warsztaty i spotkania. Zamierzamy też organizować szkolenia dla nauczycieli, pedagogów i psychologów, by podzielić się metodami pracy, które stosujemy od lat, a które inspirowane są wizytami w londyńskich ośrodkach kreatywności.

czwartek, 08 luty 2018 13:21

Zbiórka na szkołę w Ukunde

Jedna z naszych wolontariuszek Iwona Postoła wyszła z inicjatywą zbiórki pieniędzy na wyposażenie szkoły w biednej maleńkiej, afrykańskiej wiosce Ukunde w Kenii. Pieniądze są potrzebne na umeblowanie i książki. Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów tak jak opisuje to Iwona, która widziała szkołę w Ukunde osobiście i nawiązała kontakt z nauczycielką dzieci uczęszczających do tej szkoły. Pójście do szkoły w Kenii to jak pójście na bal w Polsce. Polecam tę krótką opowieść zawierająca opis korespondencji z nauczycielką z Ukunde.

Osoby, które chcą pomóc dzieciom z Ukunde zapraszamy do wpłat na nasz nr konta Pekao SA  351240 1255 1111 0010 2788 7777

Konto jest oficjalnym i zgłoszonym do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej kontem do zbierania funduszy z 1 %. Z tych zbiórek rozliczamy się w dorocznym sprawozdaniu finansowym i merytorycznym.

Więcej informacji tel. 535 004 069

Poniżej relacja naszej wolontariuszki.

Zapragnęłam pomóc w rozwoju małej szkoły w biednej wiosce, leżącej na południe od Mombasy. To było zupełnie spontaniczne i pojawiło się w sercu. Dopiero później włączył się rozum i pytanie JAK TO ZROBIĆ. Szkoła jest założona i prowadzona przez panią Lilian Akinyi Were. Kobieta jest niezwykle oddana pracy i idei kształcenia dzieci. Oto list od niej:  

Thank you for the message, I started the school alone, so it's a personal property, then after starting it I formed a commeettee to help in running the school, so in everything I do I've to tell them, I am also looking for good friends like you who can join us in running the school. I wellcome you we work as one team for the better education to our children. We are looking forword to have a big plot to build a big school coz where we are now we have rented, we don't have our own school building, so just send the money I prepare what is needed, then if you come again to Kenya we can sit together and make Avemaris Academy a good place for learning, am looking for partnership just feel free and we work as a team. It's a private school.

1. Celem mojej aktywności jest:
       a.     pomóc przetrwać tej szkole w Kenii
       b.     pomóc w wyposażeniu szkoły z niezbędne sprzęty
       c.     podarować małym dzieciom "przytulankami" i książeczki z obrazkami
       d.     później pomagać systematycznie i np finansować kształcenie jakiegoś dziecka, bo nie wszystkie dzieci mają szczęście chodzić do szkoły
 
2. Dlaczego właśnie ta szkoła?
To przypadek. Podczas podróży po Kenii chciałam obdarować naprawdę biedną i potrzebującą szkołę. Przy okazji oczywiście społeczność wioski. Byłam na to przygotowana, wieźliśmy wielką walizkę przyborów szkolnych, trochę leków, obuwie itp.
Ktoś nam wskazał wioskę Ukunde i szkołę. Spędziliśmy tam sporo czasu, obserwując dzieci, ich wielką radość z podarków i rozmawiając z nauczycielką.
Tam naprawdę brakuje wszystkiego! Są cudowne, inteligentne, wesołe dzieciaki i zaangażowana nauczycielka.
 Stałam w tym obskurnym, pustym, szarym wnętrzu i poczułam w sercu "muszę tu pomóc"...  I tyle. 
 
3.  Dlaczego "pomóc przetrwać"?
Otóż właśnie dostałam informację od Lilian, że musi zakupić nowe podręczniki. Nie chodzi o książki dla dzieci!  Tam komplet mocno zużytych podręczników miała tylko Ona!! Teraz MUSI kupić nowe. Najwyraźniej potrzebuje wsparcia w tym zakupie. Dołączam jej list 
 
Hallo, Iwona Postola I have sent you the copies of the new Kenyan Education Curriculum and the new text books for the learners and teachers guides, some books the prices have been given and others not given as i have shown you. The curriculum is on but with us because of lack of money we have not started which is very risky the goverment can close down my school. So am still pleading to you for help, so that the school could not been closed.
 
Mam zdjęcia tych pism, oraz wykaz podręczników z cenami. Wahają się od 150 do 300 k.szylingów, czyli ok 2 do 3 $
 
4.   Wyposażyć     
Cała szkoła to są dwa pomieszczenia. Obskurne, ale to nieistotne.
Gorzej, że nie ma ławek i potrzebnych sprzętów. Pani Lilian nie jest wymagająca! Naprawdę prosi tylko o najpotrzebniejsze rzeczy. 
Zapytałam Ją, co jest niezbędne i przysłała mi zestawienie. 
Wysłałam pieniądze na ławki, dzieci mają już 9 nowych ławek :-). A ja mam satysfakcję i "swoje" ławki w dalekiej Kenii:-)...
P. Lilian szacowała ławkę na 50$ czyli ok 170 zł ale zdołała zrobić to taniej lub dołożyła pieniądze. 400zł wystarczyło na 4 ławki. Być może inne sprzęty też będą tańsze.
Kolejne ławki są w robocie u stolarza. Widziałam zdjęcia.  
 
Each desk is shs 5000 and we needed 20 desks, small tables 20 each shs 3000, small chairs 40, each 300 ,6 shelves each shs 2000 ,kenyan syllabus textbooks 20 coppies for classone and 15 coppies for class two each coppy shs 5000 .
 
5.   Książeczki i pluszaki.  Jak wysyłać paczki??
To była moja pierwsza myśl po powrocie do Gdańska: zakupić książeczki z prostymi obrazkami do malowania i kilkanaście pluszaków i wysłać. Wydaje się proste i tanie! A wg mnie niezbędne dla rozwoju i nauki najmłodszych. Tamte maluchy nie miały NICZEGO!!!
Na próbę wysłałam dużą kopertę z kilkoma książeczkami i pocztówkami z Gdańska. Minęły 2 m-ce a paczuszka nie dotarła.  Stosik książeczek i innych drobiazgów czeka... aż będę coś wiedziała.
 
Załączam jeszcze dwa listy od Lilian i kilka zdjęć ze szkoły. Na ostatnim zdjęciu jest stolarz, który robi te ławki. Dzięki mnie on ma pracę, a dzieci ławki.
 
Thank you very much for your email, we are good and the children also are fine, except that they are missing you a lot you were very kind to them with many presents they cannot Forget you be blessed.  God willing if we get a big plot for a big School so that children can have enough playing ground. I'm happy to hear that you also deal with children, bravo.
   
Hi,Iwona Postola am happy to hear that friends are surprised to see your desks ,i hope that one will motivate them also to help the children so don't worry God is in control ,He is seeing the way you are struggling to help the needy ,i strongly believe that we shall get more well wishers so don't worry i wish you well everyday and pray for you. I know it's a hard work you are doing coz getting money from people is not easy ,i tell you again that God is with you and you shall succeed and Avemaris will grow to a big school just becoz of you and your love to children ,be blessed Iwona and your family you are really agood friend to us and helping us alot .bye God bless you
sobota, 15 kwiecień 2017 16:24

Warsztaty literackie dla młodzieży

termin | poniedziałki
pierwsze spotkanie | 10 września, poniedziałek, godz. 17
miejsce | ECS, sala warsztatowa nr 4 (III piętro)
wstęp | zapisy → e-mail: //Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. /  tel.: 535 004 069
liczba uczestników | 12 osób
 
Czy stanie się pisarzem w kilka miesięcy jest możliwe? Odpowiedzi na to pytanie będą szukać młodzież z Gdańska. Podczas cyklu zajęć artystycznych wspólnie z trenerkami: Aliną Wiśniewską oraz Leną Lewalską młodzież przygotuje książkę z impresjami na temat  życia młodych gdańszczan. Na zakończenie projektu książka zostanie wydana, a młodzież będzie miała okazję publicznie zaprezentować swoje wiersze i opowiadania. Możecie liczyć na nieograniczoną życzliwość i wsparcie.
Punktem wyjścia będą rozmowy o sprawach ważnych dla młodzieży, a także twórczości sławnych gdańszczan: Güntera Grassa, Daniela Chodowieckiego i Hansa Memlinga.
Realizatorem projektu jest Gdańska Fundacja Terapii i Rozwoju, która swoją siedzibę ma na III piętrze Europejskiego Centrum Solidarności. Warsztaty są bezpłatne, a projekt finnasuje Gmina Gdańsk.
Zapraszamy w każdy poniedziałek.
UWAGA liczba miejsc ograniczona.
 
poniedziałek, 20 luty 2017 13:26

Rozlicz z nimi PIT

Zachęcamy do rozliczenia PIT na naszej stronie internetowej ( lewa część strony ). Jest to okazja do przekazania naszej organizacji 1 procenta swojego podatku. Pieniadze zostaną przeznaczone na działania kierowane do dzieci i młodzieży - poprawiające ich psychiczne funkcjonowanie oraz rozwój kreatywnego potencjału. Z góry dziękujemy za zainteresowanie naszymi działaniami.

 

 

poniedziałek, 20 luty 2017 10:54

Współpraca z PITax

W tym roku zbierając 1 procent współpracuyjemy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Darmowe rozliczenie PIT możliwe jest dzięki firmie PITax.pl Łatwe podatki.


Darmowy Program PIT dostarcza <a href="/https://www.iwop.pl/"> Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych</a> w ramach projektu <a href="/https://www.pitax.pl/program-pit/">PITax.pl</a> dla OPP

 

niedziela, 06 listopad 2016 19:24

Łóżko dla Andrzeja

Zbiórka pieniędzy dla Andrzeja Grncarka za pośrednictwem portalu siepomaga.pl zakończyła się sukcesem. Pan Andrzej ma już nowe, wielofunkcyjne łóżko.

Fundusze były zbierane przez kilka miesięcy, dziękujemy serdecznie wszystkim pomagaczom, którzy zechcieli podzielić się z panem Andzrejem, który po przebytym udarze od 6 lat jest przykuty do łóżka. Żeby jego stan mógł się poprawić potrzebny był zakup łóżka, które można pionizować.

- Przekładanie Andrzeja do nowego łózka odbyło sie niemal uroczyście - opowiada Hanna Garncarek, żona pana Andzreja, która od wielu lat z pełnym oddaniem zajmuje się chorym mężem. - Była rodzina i sąsiedzi, na których zawsze mogę liczyć.

Zakup był możliwy dzieki dobrej współpracy z Fundacją Siepomaga. Dziękujemy serdecznie.

Awi

środa, 07 wrzesień 2016 12:13

Szkoła dla rodziców

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Szkoły dla rodziców. Zajęcia rozpoczynają się 2 października o godz. 9 i potrwają do listopada. Zapraszamy osoby, które mają problemy wychowawcze, chcą lepiej rozumieć własne dzieci i swoje emocje. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu na terenie Europejskiego Centrum Solidarności. Są bezpłatne. Dla swoich mieszkańców finansuje je Gmina Gdańsk. Zapisy na cykl spotkań przyjmuje psycholog Agnieszka Janczuk tel. 503 367 789. Liczba miejsc jak co roku, ograniczona.

Plakat w załączeniu.

Zajęcia rozpoczynają się 02.10.2016 (niedziela) o godzinie 9.00

AWi

niedziela, 20 marzec 2016 12:59

Zamieniamy się w słuch

W lutym działania naszej fundacji dwukrotnie były prezentowane w mediach. Jedna audycja radiowa została zrealizowana w Klubie Młodego Wrzeszczaka podczas warsztatów, w których uczestniczą dzieci i młodzież zainteresowana wspólną zabawą i układaniem opowieści. Zapraszamy do posłuchania

Przedstawiamy nasz kolejny filmy. Pierwszy film pokazujące Warsztaty Tworzenia Opowieści został zrealizowany dwa lata temu. Teraz przedstawiamy kolejny dokument. Kamera reżysera Mateusza Kołduna odwiedziła kilka szkół, w których dzieci pisały książki. Bardzo podobnie wygladało to też w innych miejscowościach. A działaliśmy jak zwykle na terenie szkół podstawowych położonych w okolicach Trójmiasta m.in. Niestępowie, Przodkowie, Żukowie, Przyjaźni, Glinczu, Baninie, Miszewie, Borczu, Różynach, Cedrach Wielkich i Wocławach. Z zajęć skorzystało prawie 600 dzieci z klas I - III.


«startpoprz.12345678910nast.koniec»
Strona 1 z 10