BIP

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Akademia Małych Pisarzy
Koniec Akademii Małych Pisarzy
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Szkolenie dla nauczycieli
Zapraszamy na szkolenie jak tworzyć bajkę

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, która powstała jesienią 2009 roku. 

 

MISJĄ FUNDACJI jest terapia, rozwój osobisty i artystyczny - dzieci i dorosłych. Nasz cel zamierzamy osiagnąć m.in. dzięki stworzeniu ośrodka działań terapeutyczno - artystycznych w Gdańsku.

 
1. Rozwój poprzez kontakt ze sztuką, profilaktyka uzaleznień od komputera i telewizji, przeciwdziałanie agresji w szkołach
 
Kiedy dziecko w szkole podstawowej źle się zachowuje, karanie go nie przyniesie spodziewanych efektów. Prawdopodobnie samo doświadcza złego traktowania i przemocy. Z takimi dziećmi chcemy pracować, dawać im miejsce i czas na pokazanie, co dzieję się w ich świecie. Stosujemy metody arteterapeutyczne, których nauczyliśmy się od brytyjskich trenerów m.in tworzymy z dziećmi opowieści, które wydajemy w formie książkowej. W tej pracy stosujemy autorską metodą pt. 3 Magiczne Worki.
 
 
2.Wyrównywanie szans rozwoju dzieci niepełnosprawnych ze szkół integracyjnych
 
Niepełnosprawne dzieci mają jeszcze mniejsze szanse na uczestniczenie w zajęciach dodatkowych rozwijających ich ukryte możliwości. Naszą misją jest stwarzanie im warunków do rozwoju kreatywności, zdolności poznawczych i poczucia własnej godności. Dzięki temu będą mieli większą szansę na osiagnięcie samodzielności także finnasowej w dorosłym życiu. Uważamy także, że wsparciem należy otaczać całe rodziny dotknięte problemem niepełnosprawności. Nadmiernie zmęczeni chorobą dziecka i „wypaleni” rodzice potrzebują wsparcia psychoterapeutycznego. Opieką należy też otoczyć rodzeństwo osób niepełnosprawnych, które żyjąc w „cieniu” choroby często również ponosi olbrzymie koszta w związku z sytuacją, jaka dotknęła rodzinę. 
 
3. Rozwój osobisty kobiet poprzez kontakt ze sztuką
 
W ramach Fundacji już funkcjonuje Teatr Błekitna Sukienka, który jest tworzony wyłącznie przez kobiety, które chcą wyrazić to co w nich głeboko ukryte. Poprzez różnego typu warsztaty i szkolenia chcemy dawać kobietom przestrzeń do tego, by mogły lepeij rozumieć siebie i swoje otoczenie. Dzięki temu będą mogły lepiej wspierać swoje dzieci.

4. Pomoc w sytuacji kryzysu psychicznego

Szacuje się, że w Polsce na depresję cierpi nawet około 8 mln osób. Pomoc psychoterapeutyczna jest na razie mało rozpowszechnioną formą wsparcia  w takiej sytuacji. Celem Fundacji jest lobowanie na rzecz zmian systemowych, dzięki którym pomoc psychoterapeutyczna będzie bardziej dostępna także dla tych osób, które nie mogą korzystać z usług w prywatnych gabinetach psychoterapeutycznych.