BIP

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Akademia Małych Pisarzy
Koniec Akademii Małych Pisarzy
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Szkolenie dla nauczycieli
Zapraszamy na szkolenie jak tworzyć bajkę
piątek, 09 listopad 2012 10:40

Nauczyciele przeszkoleni

szkolenieszkolenie1

Dwudziestu nauczycieli i pedagogów skorzystało ze szkolenia, które przeprowadziła specjalistka ds. technik rozwoju kreatwności Kate Sayer z londyńskiego centrum Children's Story Centre Discover.

Nauczyciele szkół podstawowych z gminy Żukowo i Kolbudy, którzy na co dzień pracują z najmłodszymi dziećmi - mieli okazję nauczyć się jak rozwijać w uczniach zdolność do tworzenia oryginalnych bajek. Poznali m.in. technikę tworzenia opowieści metodą 3 Worków oraz techniki plastyczne, dzięki którym mogli stworzyć miniaturowe scenografie tzw. pudełka opowieści oraz wykreować postacie na drewnianych łyżkach.

Jak wykazały ankiety ewaluacyjne, szkolenie zostało ocenione bardzo wysoko.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu Akademia Tworzenia Opowieści, realizowanego przez naszą fundację dzięki dotacji z Narodowego Centrum Kultury. Z akademii korzystają głównie uczniowie kals I - III z szkół podstawowych położonych na terenie małych wsi woj. pomorskiego.

Dzieci spotykają się z trenerami tworzenia opowieści 5 razy. W czasie spotkań cała klasa tworzy oryginalną opowieść, a każde dziecko zapisuje ją i robi ilustracje w specjalnym zeszycie.

Cztery najlepsze bajki napisane przez dzieci zostaną opublikowane w postaci małej książeczki, a 3 nagrane w formie audio przez aktorów Bałostockiego Teatru Lalek.

W połowie grudnia nagrane bajki zostaną opublikowane na antenie Radia Plus.

Awi