BIP

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Akademia Małych Pisarzy
Koniec Akademii Małych Pisarzy
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Szkolenie dla nauczycieli
Zapraszamy na szkolenie jak tworzyć bajkę
piątek, 16 marzec 2012 09:54

Asystuję i pomagam

Gdańska Fundacja Terapii i Rozwoju zaprasza na bezpłatne 3 - dniowe szkolenie dla osób, które pracują z niepełnosprawnymi dziećmi.

"Asystuję i pomagam – podstawowe zagadnienia dotyczące pracy z dziećmi z niepełnosprawnością z elementami arteterapii." to szkolenie przeznaczone dla wolontariuszy, którzy pomagają niepełnosprawnym dzieciom lub zamierzają to robić w przyszłości.

Ze szkolenia moga też skorzystać członkowie rodzin, w których występuje niepełnosprawność.

Termin: 14 - 15 oraz 21 kwiecień 2012 r.

Miejsce: Gdańsk Wrzeszcz, ul. Kisielewskiego 12

W programie:

  1. Zasady pierwszego kontaktu z dzieckiem z niepełnosprawnością.
  2. Pogłębienie umiejętności pomocy dziecku z niepełnosprawnością w jego codziennym funkcjonowaniu.
  3. Podstawy skutecznej komunikacji, znaczenie komunikacji niewerbalnej.
  4. Jak efektywnie pomagać i dbać o swoje zdrowie - opieka nad osobą niepełnosprawną pod kątem zminimalizowania powikłań.
  5. Techniki arteterapii w kontakcie z dzieckiem niepełnosprawnym – Metoda 3 Worków.
  6. Techniki relaksacyjne, zadbanie o komfort psychiczny w trudnej sytuacji emocjonalnej.

Szkolenie poprowadzą: Mirella Kozakiewicz - fizjoterapeutka, Alina Wiśniewska - arteterapeutka oraz Małgorzata Koczyk – terapeuta metody S. Masgutowej. Podczas szkolenia przekazywana będzie zarówno wiedza teoretyczna, jak i ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu szkolenia oraz materiały szkoleniowe.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo do 31 marca 2012 r. o zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń oraz motywacja osoby zgłaszajacej się.  Ilość miejsc ograniczona!

Wypełnioną ankietę zgłoszeniową prosimy przesłać na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenie jest przeznaczone dla wolontariuszy, którzy pracują z dziećmi niepełnosprawnymi oraz osobami zainteresowanymi taką pracą w przyszłości. Zapraszamy też członków rodzin, w których występuje niepełnosprawność oraz osoby zainteresowane tematyką szkolenia.

Szkolenie jest finansowane ze środków Gminy Gdańsk i przeznaczone dla jej mieszkańców.

Pobierz anietę zgłoszeniową i przeslij na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.