BIP

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Akademia Małych Pisarzy
Koniec Akademii Małych Pisarzy
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
Szkolenie dla nauczycieli
Zapraszamy na szkolenie jak tworzyć bajkę
Administrator

Administrator

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
wtorek, 02 październik 2018 11:57

Rok 2016

niedziela, 20 marzec 2016 13:09

O Iskrze i Stefanie

W Radiu Gdańsk nagraliśmy kolejne sluchowisko z udziałem dzieci. Tym razem w rolę bohaterów bajki pt. O Stefanie i kryształowej Iskrze wcieliły się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Cedrach Wielkich. Muzykę do sluchowiska udostępnił nam kompozytor Piotr Jan Ulatowski, a nad realizacją dźwięku czuwał Jacek Puchalski. Wyszło super. Zapraszamy do posłuchania.

niedziela, 20 marzec 2016 12:59

Zamieniamy się w słuch

W lutym działania naszej fundacji dwukrotnie były prezentowane w mediach. Jedna audycja radiowa została zrealizowana w Klubie Młodego Wrzeszczaka podczas warsztatów, w których uczestniczą dzieci i młodzież zainteresowana wspólną zabawą i układaniem opowieści. Zapraszamy do posłuchania

czwartek, 05 listopad 2015 19:53

Rok 2014

poniedziałek, 20 kwiecień 2015 08:29

Nasze książki

 Do tej pory nasza fundacja wydała 50 książek napisanych razem z dziećmi i młodzieżą. Kilka z nich można zobaczyć pod tym adresem: http://www.gftr.pl/ksiazki/.

Autorami książek są grupy dzieci składajace się z 5 - 25 osób. Dzieci i młodzież nie tylko wymyśla historie, ale także rysuje ilustracje do swoich opowieści. Po wydaniu te literackie dziełka są prezentowane podczas wieczorów autorskich.

Dziennik Bałtycki - tekst, jaki ukazał się 10 kwietnia 2010 na temat współorganizowanej przez nas konferencji dla nauczycieli, której tematem był rozwój kreatywności dzieci.

Dziennik Bałtycki był patronem medialnym tej imprezy.


niedziela, 03 kwiecień 2011 20:02

Subkonta

Zapraszamy do zakładania indywidualnych kont dla dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością.

 

Otwarcie takiego konta umożliwia zbieranie funduszy z 1 % na rehabilitację osoby z niepełnosprawnością w trudnej sytuacji materialnej.

Wszelkich informacji w tej sprawie udziela Justyna Rostkowska - sekretarz fundacji  tel. 503 12 37 00 lub Alina Wiśniewska - prezes fundacji tel. 535 004 069

 

Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania. Po telefonicznych uzgodnieniach należy je wydrukować w dwóch egzemplarzach, wypełnić i umówić się na spotkanie w sprawie podpisania umowy.

 

Dokumenty do pobrania zawierają:

 

  • wzór porozumienia
  • wzór umowy wraz z załącznikami

 

W ramach podpisanej umowy możliwe jest także gromadzenie środków z innych źródeł pozyskiwanych przez rodzinę podopiecznego.

 

 

Odpowiedzi na pytania:

 

Jak założyć subkonto w Gdańskiej Fundacji Terapii i Rozwoju?

 

W tym celu należy zadzwonić pod numery 535 004 069 lub 503 12 37 00 i uzgodnić szczegóły.

 

Następnie należy z naszej strony (zakładka subkonta) wydrokować podanie, umowę, dołączyć kserokopie orzeczenia o niepełnosprawności i inne dokumenty świadczące o chorobie i umówić się na spotkanie w celu podpisania umowy.

 

W jaki sposób mogę gromadzić pieniądze?

 

Fundusze można pozyskiwać w ramach akcji zbierania 1 procenta oraz z darowizn gromadzonych na indywidualnym subkoncie. By przekazać 1 procent konkretnej oosbie należy wypełnić PIT, podać nr KRS Fundacji GFTR 0000338904 oraz imię i nazwisko podopiecznego.

 

Kiedy będzie można korzystać z pieniędzy?

 

Pieniądze będą wpływały na nasze konto do września każdego roku kalendarzowego. Natomiast dopiero w październiku otrzymamy informacje z Urzędu Skarbowego, na podstawie których będzie wiadomo ile pieniędzy zgromadziły poszczególne osoby. Ze zgromadzonych funduszy będzie więc można korzystać od grudnia każdego roku kalendarzowego.

 

Na co można przeznaczyć zgomadzone środki?

 

Pieniądze można przeznaczyć wyłącznie na zakup lekarstw, sprzetu rehabilitacyjnego, terapii, rehabilitacji, logopedii, basenu itp.

 

Jak odbywa się zwrot kosztów?

 

Zwrot poniesionych kosztów odbywa się na podstawie faktur wystawionych na naszą fundację, na której znajduje się także nazwisko podopiecznego oraz cel wydatku.

 

Minimalna kwota zwrotu wynosi 100 zł. W celu uzyskania zwrotu należy wypełnić załącznik, w którym wypisuje się numery i kwoty faktur. O wysłaniu do nas dokumetów prosimy powiadomić telefonicznie za pomocą sms lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Po zaakceptowaniu wydatków zwrot pieniędzy nastepuje na konto podopiecznego. Trwa to od kilku dni do 2 tygodni.

 

Co zrobić, gdy wydatek przekracza możliwości wyłożenia własnych pieniędzy?

 

W sytuacji dużych wydatków np. opłata za turnus rehabilitacyjny, możliwa jest bezpośrednia zapłata faktury przez fundację. Za każdym razem należy to uzgadniać telefonicznie.

 

środa, 02 czerwiec 2010 11:24

Partnerzy

 
 
 

urzad_logo

Urząd Miasta w Gdańsku finansuje realizowane aktualnie projekty, dzięki którym prowadzimy zajęcia arteterapii i terapii dla dzieci z integracyjnych szkół podstawowych w Gdańsku (patrz zakładka nasze działania, projekty realizowane). www.gdansk.pl
Dziennik Bałtycki był patronem medialnym Ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli, która odbyła się 9 kwietnia 2010 r. w Gdańsku. Konferencja dotyczyła rozwoju kreatywności dzieci zdolnych i niepełnosprawnych. Na nasze zaproszenie wystąpił na niej dr Fred Donaldson, światowy konsultant ds edukacji. www.dziennikbaltycki.pl
tvpgd logo Telewizja Polska TVP 3 - telewizja pokazywała nasz rejs po Bałtyku żaglowcem "Zawisza Czarny" we wrześniu 2011 r.
logo magosia

Z Centrum Wspomagania Rozwoju współpracujemy ścisle od samego początku powstania Fundacji. Współpracujemy w zakresie rozwoju poznawczego, ruchowego oraz rozwoju kreatywności dzieci niepełnosprawnych.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych finansuje realizowany przez Fundację projekt "Szkoła latania - rozwijanie samodzielności niepełnosprawnych dzieci, który jest realizowany na terenie Szkół SP nr 44 i SP nr 24.

Radio Plus było patronem medialnym projektów poświeconych tworzeniu bajek przez dzieci z gminy Kolbudy i Żukowo.W grudniu 2012 wyemitowało słuchowiska utworzone na podstawie bajek.

W 2010 radio było patronem medialnym ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli, która odbyła się  w Gdańsku. Informacja na temat imprezy pojawiła się w serwisie inforamctjnym Radia Plus. 

wyborcza logo Gazeta Wyborza Trójmiasto - opisuje nasze działania związane z zajęciami arteterapii i teatrem "Błękitna Sukienka"
Hipermarket  E.Leclerc był sponsorem kawy i ciastek, które pojawiły się na stołach w czasie przerwy kawowej podczas Ogólnopolskiej konferencji dla nauczycieli, która odbyła się 9 kwietnia 2010 r.w Gdańsku.
  KANCELARIA FINANSOWO - KSIĘGOWA "GAWRYCHOWSKA I WSPÓLNICY" SPÓŁKA  Z  O.O. - kancelaria od roku w ramach wolontariatu prowadzi nasze sprawy księgowe. Wielkie ukłony!
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 44 W GDAŃSKU - szkoła jest naszym partnerem w projektach kierowanych do dzieci niepełnosprawnych. Dziękujemy za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 24 - partner w projekcie "Szkoła latania" oraz "Centrum Tworzenia Opowieści". Dziekujemy za dobra współpracę.
mopr_logo MIEJSKI OŚRODEK POMOCY RODZINIE W GDAŃSKU - udostępnił nam salę przy ul. Kisielewskiego 12 do prowadzenia szkoły dla rodziców, teatru dla kobiet, punktu informacyjnego dla podmiotów ekonomii społecznej. Serdecznie dziękujemy.

Partner realizowanych przez nas projektów: Centrum Tworzenia Opowieści i Teatr Błękitna Sukienka.
itrain Firma, która zrobiła nam stronę www // itrain.pl
kiwi Portal o tematyce obywatelskiej, na którym umieszczamy informacje o swojej działalności i zapotrzebowaniu na wolontariuszy.
logo_zawisza_czarny

Centrum Wychowania Morskiego ZHP. Mieliśmy okazję płynąć harcerskim żaglowcem w rejs po Bałtyku z dziećmi, które są pod opieką fundacji.

zagle Fundacja wspiera naszą filozofię, by dzieci znad morza znały także morze, jest sponsorem morskich rejsów dla dzieci, które są pod naszą opieką. Rejsy są forma bardzo naturalnego wychowania uczącego szacunku do siebie i innych.

 logo_botak

Firma, która zrobiła nam grafikę strony www i logo fundacji // www.botak.info
logo_FIO  Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Realizujemy projekt pt. Szkoła Latania - w kierunku samodzielności uczniów szkol
integracyjnych w Gdańsku - finansowany ze środków funduszu.
gfiss logo Fundacja GFIS, działająca na gdańskiej Oruni zaprosiła nas do realizacji projektu „CEAL – nowe spojrzenie na ekonomię społeczną z perspektywy brytyjskich doświadczeń” dotyczącego tworzenia domów sąsiedzkich. Fundacja mocno wspiera nasze działania.
men logo Ministerstwo umieściło nas na ogólnolnopolskiej mapie miejsc odkrywania talentów.
Stowarzysznie na rzecz przeciwdziałania negatywnemu wpływowi mass mediów na dzieci, z którym z sukcesem współpracujemy.
rc logo Działamy wspólnie w ramach Gdańskiej Sieci Partnerstw Lokalnych.
ug logo Z uczelnią mamy podpisaną umowę, dzięki której studenci psychologii mogą odbywać u nas praktyki.
swps logo Z uczelnią mamy podpisaną umowę, dzięki której studenci psychologii mogą odbywać u nas praktyki.
alf-polska_logo-krotkie_150x89  Jesteśmy członkami  tej organizacji.
revers logo Wspólnie realizujemy projekt związany z integracją polskiej sieci organizacji związanych z Eurośródziemnomorską Fundacją Dialogu Kultur im. Anny Lindh.

 Współpracujemy z tym portalem.

WszyscyKlikamy.pl  Współpracujemy z portalem WszyscyKlikamy.pl

                                                   

 Narodowe Centrum Kultury
 Ministerstwo Edukacji Narodowej

 

 

 

 

 

środa, 02 czerwiec 2010 11:20

Szkolenia wolontariuszeAktualnie nie prowadzimy żadnych szkoleń dla wolontariuszy.
«startpoprz.123nast.koniec»
Strona 1 z 3

Warning: mysqli_close() [function.mysqli-close]: Couldn't fetch mysqli in /libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 141

Warning: mysqli_close() [function.mysqli-close]: Couldn't fetch mysqli in /libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 141

Warning: mysqli_close() [function.mysqli-close]: Couldn't fetch mysqli in /libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 141

Warning: mysqli_close() [function.mysqli-close]: Couldn't fetch mysqli in /libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 141

Warning: mysqli_close() [function.mysqli-close]: Couldn't fetch mysqli in /libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 141

Warning: mysqli_close() [function.mysqli-close]: Couldn't fetch mysqli in /libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 141

Warning: mysqli_close() [function.mysqli-close]: Couldn't fetch mysqli in /libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 141

Warning: mysqli_close() [function.mysqli-close]: Couldn't fetch mysqli in /libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 141

Warning: mysqli_close() [function.mysqli-close]: Couldn't fetch mysqli in /libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 141

Warning: mysqli_close() [function.mysqli-close]: Couldn't fetch mysqli in /libraries/joomla/database/database/mysqli.php on line 141