Wydrukuj tę stronę
piątek, 16 marzec 2012 09:54

Asystuję i pomagam

Gdańska Fundacja Terapii i Rozwoju zaprasza na bezpłatne 3 - dniowe szkolenie dla osób, które pracują z niepełnosprawnymi dziećmi.

"Asystuję i pomagam – podstawowe zagadnienia dotyczące pracy z dziećmi z niepełnosprawnością z elementami arteterapii." to szkolenie przeznaczone dla wolontariuszy, którzy pomagają niepełnosprawnym dzieciom lub zamierzają to robić w przyszłości.

Ze szkolenia moga też skorzystać członkowie rodzin, w których występuje niepełnosprawność.

Termin: 14 - 15 oraz 21 kwiecień 2012 r.

Miejsce: Gdańsk Wrzeszcz, ul. Kisielewskiego 12

W programie:

  1. Zasady pierwszego kontaktu z dzieckiem z niepełnosprawnością.
  2. Pogłębienie umiejętności pomocy dziecku z niepełnosprawnością w jego codziennym funkcjonowaniu.
  3. Podstawy skutecznej komunikacji, znaczenie komunikacji niewerbalnej.
  4. Jak efektywnie pomagać i dbać o swoje zdrowie - opieka nad osobą niepełnosprawną pod kątem zminimalizowania powikłań.
  5. Techniki arteterapii w kontakcie z dzieckiem niepełnosprawnym – Metoda 3 Worków.
  6. Techniki relaksacyjne, zadbanie o komfort psychiczny w trudnej sytuacji emocjonalnej.

Szkolenie poprowadzą: Mirella Kozakiewicz - fizjoterapeutka, Alina Wiśniewska - arteterapeutka oraz Małgorzata Koczyk – terapeuta metody S. Masgutowej. Podczas szkolenia przekazywana będzie zarówno wiedza teoretyczna, jak i ćwiczenia praktyczne. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu szkolenia oraz materiały szkoleniowe.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo do 31 marca 2012 r. o zakwalifikowaniu się na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń oraz motywacja osoby zgłaszajacej się.  Ilość miejsc ograniczona!

Wypełnioną ankietę zgłoszeniową prosimy przesłać na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenie jest przeznaczone dla wolontariuszy, którzy pracują z dziećmi niepełnosprawnymi oraz osobami zainteresowanymi taką pracą w przyszłości. Zapraszamy też członków rodzin, w których występuje niepełnosprawność oraz osoby zainteresowane tematyką szkolenia.

Szkolenie jest finansowane ze środków Gminy Gdańsk i przeznaczone dla jej mieszkańców.

Pobierz anietę zgłoszeniową i przeslij na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.